Solos Results

Calisthenic Solo

Calisthenics Solos Results 2017

 8 yrs Part 1

1st – H Baynes,  2nd – M Partridge,  3rd – M Quayle,
HM – S Black,  HC – E Jabornik  SM – M Stein & M Loper

8 yrs Part 2

1st – A Keleher,  2nd – E Pollard,  3rd – E Webster,
HM – I Smith, HC – E Baxter & L Schlakht, SM – I Lock

9 yrs Novice Part 1

1st – S Dridan,  2nd – G Kelly,  3rd – L Lafontaine-Pollard,  HM – S Leyden,  HC – M Smith & A Guy

9 yrs Novice Part 2

1st – T Eastgate,  2nd – P Knight,  3rd – M McMahon,  HM – Z Greco,  HC – S Carstens,
SM – P Cunningham & L Poulios

9 yrs Open

1st – J Aggelis,  2nd – S MacLennan,  3rd – A Draper,  HM – S La

10 yrs Novice Part 1

1st – M Dawe,  2nd – L Taivai,  3rd – Z Sarisandal,  HM – M Leetham,  HC – H Young,  SM – C Grech

10 yrs Novice Part 2

1st – E Godfrey,  2nd – C Howett,  3rd – C Gaudion,  HM – M Van Neuren & T Carrozza,
HC – M Catania

10 yrs Open

1st – C Nash,  2nd – M Armour,  3rd – C Prescott,  HM – I Stoker,
HC – M Arnott,  L Bennett,  M Modin

11 yrs Novice Part 1

1st – A Breci,  2nd – A Marell/Seach,  3rd – M Nicholls,  HM – M Tobias,  HC – A Scott & C Greene

11 yrs Novice Part 2

1st – S Rossi,  2nd – O McCormack,  3rd – O Parks,  HM – C Abdulbaki,
HC – C Reynold-Bailey & J Metra,  SM – J Harrison

11 yrs Novice Part 3

1st – A Borg, 2nd – L Cotter, 3rd – A Scott,  HM – C Pollard
HC – S Cassar,  SM – S Hamilton & T Joes

11 yrs Open Reserve

1st – G Fogg,  2nd – C Harding,  3rd – E Foley,  HM – I Rourke,  HC – L Rivet & M Knight,
SM – A Vandermeer

11 yrs Open

1st – E Thomas,  2nd – A Smith,  3rd – S Tainsh,  HM – T Black & P White,
HC – A DeFranceschi & P Harris

12 yrs Novice Part 1

1st – S Johnson,  2nd – A Poulios,  3rd – S Migotto,  HM – I Jenkinson,  HC – S Pettitt,
SM – A Tripunoski

12 yrs Novice Part 2

1st – H MacFarlane,  2nd – J White,  3rd – A Parrot,  HM – A Tuite,  HC – N Degen,
SM – M La, A Phillips, O Grossi

12 yrs Open Reserve

1st – S McLaughlin,  2nd – J Knight,  3rd – H Car,  HM – A Kennedy,  HC – K Beasley

12 yrs Open

1st – A Collard,  2nd – A Wilson,  3rd – O Macklin,  HM – D Gibson,  HC – E Rusmir

13 yrs Novice – Part 1

1st – M Ryan,  2nd – A Stewart,  3rd – A Parker,  HM – M Conti,  M Sottile,  G Parks,  HC – A Kralevski,  J Jenner

13 yrs Novice – Part 2

1st – O Brond,  2nd – K Menzies,  P Dent,  E Haines,  A Martyr

13 yrs Open Reserve

1st – C Spooner,  2nd – B Leatch,  3rd – J Soh,  HM – C Mitton

13 yrs Open

1st – B Humphreys,  2nd – S Canny,  3rd – C Macklin,  HM – K Whelan,  HC – M Vos

14 yrs Novice

1st – E Ryan,  2nd – J Liu,  3rd – K Smith,  HM – A King,  HC – E Griffith & C Wellington

14 yrs Open Reserve

1st – A Marinov,  2nd – H McAleese,  3rd – M Flanagna,  HM – A Hamilton

14 yrs Open

 

15 yrs Novice

1st – B Beattie,  2nd – B Theile,  3rd – C Holland,  HM – C Holland,  HC – P Diblasi,  SM – K Burns

15 yrs Open Reserve

1st – A Henwood,  2nd – S Day,  3rd -E Craig,  HM – D Emmerling & E Perani,  HC – H Moran

15 yrs Open

1st – Z Formosa,  2nd – T Brown,  3rd – C Braden,  HM – J Anderson,  HC – T Lappage

16 yrs Novice

1st – K Dunn,  2nd – B Grinton,  3rd – L Pandazopoulos,  HM – S Paine,  HC – C Tiong

16 yrs Open Reserve

1st – T Moonen,  2nd – E Chan,  3rd – I Rogers,  HM – T McLean & C Kelly

16 yrs Open

1st – C DeFaye,  2nd – K Bast,  3rd – M Greenhalgh,  HM – T Killender

17 yrs Novice / Open Reserve

1st – C Dorman,  2nd – K Shrubsole, 3rd – G Pigatto,  HM – G Sossi

17 yrs Open

1st – B McVeigh,  2nd – C Arhontissas, 3rd – T Shattock,  HM- W Ofosu-Amaah

Senior Novice

1st – T Bolzon,  2nd – D Curtis,  3rd – S Phelan,  HM – S Woods & V Collard,
HC – K Strachan & L Beardsmore

Senior Open Reserve

1st – B Sanstrom,  2nd – S Mathias,  3rd – S Carter,  HM – O Rundle,
HC – C Whyte & S Kwiatkowski

Senior Open

1st – J Doig,  2nd – B Parker,  3rd – J Munro,  HM – C White – HC – R Augerinakis & S Calleja

 

 Graceful Results

11 yrs – Avonde Old Collegians Perpetual Trophy

1st – E Thomas,  2nd – I Rourke,  3rd – M Vella,
HM – E Morris & C Pollard,  HC – A Borg,
SM – P White,  E Dowling,  M Knight

12 yrs Novice Part 1

1st – I Kors,  2nd – S Holdich,  3rd – A Jones,  HM – L Patullo,
HC – A Poulios,  SM – C Heron & G Herft

12 yrs Novice Part 1

1st – D Gibson,  2nd – S Pettitt,  3rd – L Bowen,  HM – J Knight,  HC – S Migotto
SM – E Kinahan,  G Green

12 yrs Open

1st – G Arnold,  2nd – M Michailidis,  3rd – L Hendrickse,  HM – V Dawes,  HC – C Fraser & A Collare

13 yrs Novice Part 1

1st – M McVeigh,  2nd – T Lowe,  3rd – B Gatt,  HM – O Brond,  HC – C Spooner,
SM – O Tiberi & K Whelan

13 yrs Novice Part 2

1st – C Macklin,  2nd – H Thompson,  3rd – S Parks,  HM – L Morris,  HC – C Mitton & A Shackleton
SM – X Burge, A Stoker,  B Campbell,  A Parker

13 yrs Open

1st – B Humphreys,  2nd -T Woodall,  3rd – L Shattock,  HM – A Traplin,  HC – M Vos

14 yrs Novice Part 1

1st – E Inserra,  2nd – K Hession,  3rd – A Attard,  HC – J Pirotto & M Bollard

14 yrs Novice Part 2

1st – C McGovern,  2nd – C Smith,  3rd – K Grinton,  HM – M Patterson & H McAleese,
HC – A Hessey

14 yrs Open Reserve

1st – M Smith,  2nd – T Courtot,  3rd – A McKoy,  HM – M Farrelly,  HC – M Swart & M McDonald

14 yrs Open

1st – E Lawless,  2nd – D Gurney,  3rd – E McCorkell,  HM – A Van Dijk,  HC – E Cosgriff & T Sluka

15 yrs Novice

1st – C Cottrell,  2nd – C Burgess,  3rd – S Warrener,  HM – S Petterson,  HC – E Craig
SM – K Gaskell, T Miles, C Oldcastle

15 yrs Open Reserve

1st – T Lappage,  2nd – S Day,  3rd – Z Gibson,  HM – A Henwood & M Cotter,  HC – I Thompson

15 yrs Open

1st – Z Formosa,  2nd – H Moran,  3rd – C Braden,  HM – T Brown & M Brooks,
HC – S Harris & C Morris

16 yrs Novice

1st – I Rogers,  2nd – N Jenkinson,  3rd – B Thomas,  HM – B Haines,  HC – T McLean

16 yrs Open Reserve

1st – A Crook,  2nd – M Dinon,  3rd – E Klaster,  HM – A Johnson,  HC – E Bindon & C Hocking

16 yrs Open

1st – M Brooks,  2nd – A Renkin,  3rd – K Bast,  HM – S Tutakitoa,  HC – H Yuill

17 yrs Novice

1st – G Pigatto,  2nd – C Jenkinson,  3rd – W Ofosu-Amaah,  HM – K Shrubsole,  HC – G McIndoe

17yrs Open Reserve

1st – T Davison,  2nd – S Connell  3rd – M Despotellis,  HM – J Chistensen,  HC – G Johnson

17yrs Open

1st – B McVeigh,  2nd – A Wawra,  3rd – A Stutterd-Walsh, HM – T Shattock,
HC – C Summers & S Dowsey

Seniors Novice Part 1

1st – M Holden, 2nd – C Humphreys, 3rd – R Augerinakis,  HM – E Roycroft & A Edmonds,
HC – N Sheridan

Seniors Novice Part 2

1st – L Maltaric,  2nd – T Stewart,  3rd – C Rowbottom,  HM – A Carpenter,  HC – B Lucas

Seniors Open Reserve

1st –  S Gosch,  2nd – S Uldrikis,  3rd –  A Brooks,  HM – J McLaren & E Fullwood,
HC – L Farrelly & C Treseder

Seniors Open

1st – R Reeves,  2nd – J Doig,  3rd – A Smith,  HM – Roffey,  HC – C Reed & K Doig